Busing Information

NORTH PROVIDENCE HIGH SCHOOL as of 10-7-19
Bus: 10
7:01 am WOONASQUATUCKET AV@CHANDLER ST
7:06 am WOONASQUATUCKET AV @ GEORGE ST
7:15 am NORTH PROVIDENCE HS
2:00 pm NORTH PROVIDENCE HS
2:05 pm GEORGE ST @ WOONASQUATUCKET AV
2:08 pm WOONASQUATUCKET AV @ CHANDLER ST
Bus: 11
7:05 am SMITH ST@FERNCLIFF AV
7:15 am NORTH PROVIDENCE HS
2:00 pm NORTH PROVIDENCE HS
2:05 pm SMITH ST @ FERNCLIFF AV
Bus: 12
6:58 am OBED AV@CHARLES ST
7:01 am CHARLES ST @ GILLEN AV
7:15 am NORTH PROVIDENCE HS
2:00 pm NORTH PROVIDENCE HS
2:09 pm OBED AV @ CHARLES ST
2:12 pm CHARLES ST @ GILLEN AV
Bus: 13
6:56 am FRUIT HILL AV No Intersection
6:56 am FRUIT HILL AV@HUMBERT ST (FIRE STATIO
6:57 am HUMBERT ST @ LAUREL DR
6:59 am WOONASQUATUCKET AV @ LYMAN AV
7:04 am WOONASQUATUCKET AV @ METCALF AV
7:08 am METCALF AV @ FRUIT HILL AV
7:15 am NORTH PROVIDENCE HS
2:00 pm NORTH PROVIDENCE HS
2:05 pm FRUIT HILL AV@HUMBERT ST (FIRE STATIO
2:07 pm FRUIT HILL AV @ METCALF AV
2:08 pm METCALF AV @ WOONASQUATUCKET AV
2:11 pm WOONASQUATUCKET AV @ LYMAN AV
2:17 pm HUMBERT ST @ LAUREL DR
Bus: 14
6:59 am WATERMAN AV@SANGIOVANNI DR
7:02 am WATERMAN AV @ GREYSTONE AV
7:15 am NORTH PROVIDENCE HS
2:00 pm NORTH PROVIDENCE HS
2:06 pm WATERMAN AV @ SANGIOVANNI DR
2:09 pm WATERMAN AV @ GREYSTONE AV
2:12 pm 19 GREYSTONE AV
Bus: 15
6:48 am LYDIA AV@MICHELE DR
6:49 am ELVIRA ST @ MONTICELLO ST
6:52 am PALM ST @ ARRO ST
6:54 am POPE ST @ ANGELL RD
6:56 am BENJAMIN DR @ SPRINGDALE AV
6:57 am LEXINGTON AV @ BIRCHWOOD DR
6:59 am 412/408 ANGELL ROAD
7:00 am 450 ANGELL RD
7:08 am WEST RIVER PKWY @ CARRIAGE WY
7:15 am NORTH PROVIDENCE HS
2:00 pm NORTH PROVIDENCE HS
2:03 pm CARRIAGE WY @ WEST RIVER PKWY
2:10 pm BIRCHWOOD DR @ LEXINGTON AV
2:11 pm 412/408 ANGELL ROAD
2:12 pm 450 ANGELL RD
2:18 pm SPRINGDALE AV @ BENJAMIN DR
2:20 pm ANGELL RD @ POPE ST
2:25 pm MICHELE DR @ LYDIA AV
2:26 pm ELVIRA ST @ MONTICELLO ST
2:28 pm PALM ST @ ARRO ST
Bus: 16
6:56 am LOCUST AV@BOURNE AV
7:03 am SMITH ST @ OREGON AV
7:06 am OLNEY AV @ GARDNER AV
7:11 am HIGH SERVICE AV @ ORMONDE ST
7:15 am NORTH PROVIDENCE HS
2:00 pm NORTH PROVIDENCE HS
2:04 pm HIGH SERVICE AV @ ORMONDE ST
2:06 pm OLNEY AV @ GARDNER AV
2:11 pm SMITH ST @ OREGON AV
2:15 pm LOCUST AV @ BOURNE AV
Bus: 17
6:59 am CHARLES @ MACARI @ CHARLOTTE
7:04 am CHARLES ST @ OBED AV
7:15 am NORTH PROVIDENCE HS
2:00 pm NORTH PROVIDENCE HS
2:08 pm CHARLES ST @ OBED AV
2:10 pm CHARLES @ MACARI @ CHARLOTTE
Bus: 18
6:54 am DORA ST No Intersection
6:54 am DORA ST @ VINCENT AV
6:58 am DORMAN AV @ ATWOOD AV
7:03 am MINERAL SPRING AV @ FERA ST
7:05 am ELENA ST @ VERDI ST
7:07 am OLNEY ST @ IVAN ST
7:15 am NORTH PROVIDENCE HS
2:00 pm NORTH PROVIDENCE HS
2:06 pm FERA ST @ MINERAL SPRING AV
2:08 pm ELENA ST @ VERDI ST
2:10 pm OLNEY ST @ IVAN ST
2:14 pm ATWOOD AV @ DORMAN AV
2:16 pm DORA ST @ VINCENT AV
Bus: 19
6:50 am LORI DR@KAREN DR
6:53 am SHERWOOD AV @ BICENTENNIAL WY
6:58 am BICENTENNIAL WY @ LOCUST AV
7:02 am SMITHFIELD RD @ WATERVIEW LN
7:10 am SMITHFIELD RD @ RIVERVIEW DR
7:15 am NORTH PROVIDENCE HS
2:00 pm NORTH PROVIDENCE HS
2:03 pm SMITHFIELD RD @ RIVERVIEW DR
2:05 pm SMITHFIELD RD @ WATERVIEW LN
2:13 pm BICENTENNIAL WY @ LOCUST AV
2:17 pm BICENTENNIAL WY @ SHERWOOD AV
2:20 pm LORI DR @ KAREN DR
Bus: 21
7:03 am 2 EMANUEL STREET
7:15 am NORTH PROVIDENCE HS
2:00 pm NORTH PROVIDENCE HS
2:07 pm 2 EMANUEL STREET
Bus: 22
6:59 am WOODWARD ST@VERDI ST
7:05 am ALEXANDER ST @ PEARL AV
7:07 am TIFFANY ST @ FRIENDSHIP ST
7:09 am LEXINGTON AV @ ALEXANDER ST
7:12 am MINERAL SPRING @ ROCKWELL ST
7:15 am NORTH PROVIDENCE HS
2:00 pm NORTH PROVIDENCE HS
2:03 pm ALEXANDER ST @ LEXINGTON AV
2:05 pm TIFFANY ST @ FRIENDSHIP ST
2:07 pm PEARL AV @ ALEXANDER ST
2:09 pm WOODWARD ST @ VERDI ST
2:17 pm MINERAL SPRING @ ROCKWELL ST